Home / Stiri / Oferta pentru anul școlar 2021-2022

Oferta pentru anul școlar 2021-2022

Domeniul: Sanătate şi asistenţă pedagogică

Calificarea:

• Asistent medical generalist – cursuri de zi, nivel 5, durata de şcolarizare: 3 ani

( nr. de clase aprobate: 4 clase– 112 elevi)

• Asistent medical de farmacie- cursuri de zi, nivel 5, durata de şcolarizare: 3 ani

( nr. de clase aprobate: 1 clasă– 28 elevi)

Pentru a vă inscrie la Şcoala  Postliceala Sanitară  “ Sfântul  Luca” Tulcea, trebuie sa fiţi absolvenţi de liceu (cu sau fără bacalaureat).Examenul de admitere este organizat sub formă de interviu care se poate susţine într-una din cele doua sesiuni: Sesiunea de vară: 29 – 30 iulie 2021  (înscriere 01.07-28.07.2021)Sesiunea de toamnă: 30-31 august 2021( în limita locurilor rămase)(înscriere 02.08. – 27.08.2021 )

Acte necesare înscrierii :

•  Diploma de bacalaureat sau foaie matricolă în original și copie, adeverinţa de absolvire pentru absolvenții promoției 2021

• Carte de identitate – original și copie;
  • Adeverinta medicala –clinic sănătos și apt pentru calificarea profesională;

•  Certificat de naştere – original și copie;

•  Certificat de căsătorie – original și copie– dacă este cazul;

• Aviz psihologic
  •  Fişa de înscriere tip; (se completează la școală)
  •  Chitanţa de plată a taxei de înscriere. (170 lei)

Pentru detalii suplimentare vă așteptăm la sediul unității școlare din strada Sălciilor, nr.8 M.

Şansa ta de a avea  un loc de muncă,  e la NOI !”  Vă mulțumim!  dr. Andrei Liliana